četvrtak, 12 Mart 2020 14:14

ERVIN MACIĆ I BORIS STANKOVIĆ POBJEDNICI KANTONALNOG TAKMIČENJA IZ MATEMATIKE U KONKURENCIJI PRVIH I DRUGIH RAZREDA

10. i 11. marta 2020. godine u prostorijama Maarif Schools of Sarajevo održano je Kantonalno takmičenje iz matematike za učenike prvih i drugih razreda srednjih škola. Učenici Druge gimnazije Sarajevo su apsolutni pobjednici ovog takmičenja, te su u obje konkurencije zauzeli prvih pet mjesta i na taj način izborili učešće na Federalno takmičenje iz matematike koje će se održati 4. aprila.

U konkurenciji prvih razreda ostvareni su sljedeći rezultati: prvo  mjesto Ervin Macić (maksimalan broj bodova), drugo mjesto Armin Kadić, treće mjesto Mirnes Fehrić, dok četvrto mjesto dijele Admir Zatega i Emira Ibrahimović.

U konkurenciji drugih razreda Boris Stanković je osvojio prvo mjesto, dok drugo mjesto dijele Esma Mašić, Naida Purišević, Imana Alibašić, Lamija Borovina i Esma Kurtović.

Profesori  matematike ovih učenika, Amar Bašić i Emir Kalajdžija, su iskazali ogromno zadovoljstvo ostvarenim rezultatima, i nadu da će učenici Druge gimnazije Sarajevo nastaviti sa izvrsnim rezultatima i  ubuduće.